← België

ECLI:BE:AHGNT:2008:ARR.20081212.17

id="page_main" x-ms-format-detection="none"> Print deze pagina Afdrukformaat S M L XL Nieuwe JUPORTAL-zoekopdracht Sluit Tab Arbeidshof van Gent Vonnis/arrest van 12 december 2008 ECLI nr: ECLI:BE:AHGNT:2008:ARR.20081212.17 Rolnummer: 06/162 Rechtsgebied: Sociale-zekerheidsrecht - Overige Invoerdatum: 2009-11-05 Raadplegingen: 89 - laatst gezien 2026-07-02 18:30 Fiches 1 - 2 De verzekeringsinstellingen komen, via een dagelijkse tegemoetkoming voor ver-zorging en bijstand in de handelingen van het dagelijks leven, tegemoet in de kos-ten van de verstrekkingen die door rust- en verzorgingstehuizen en rustoorden voor bejaarden worden verleend. Opdat deze tegemoetkoming zou kunnen worden verleend dienen de rustoorden voor bejaarden aan een aantal kwaliteitsnormen te voldoen. De gegevens hierover moeten tweemaal per jaar aan het RIZIV worden verstrekt. De termijnen van indiening van deze gegevens zijn voorgeschreven op straffe van verval van het recht op forfaitaire tegemoetkoming. Het RIZIV be-schikt hier over een gebonden bevoegdheid en kan hiervan niet afwijken, ook niet omwille van billijkheidsredenen. De bepaling waarbij de overheid steeds in de kosten van geding wordt verwezen inzake van vorderingen ingesteld door de of tegen de sociaal verzekerde vindt geen toepassing in een geding tegen het OCMW. Het OCMW is immers geen ge-rechtigde in de zin van de Wet van 11 april 1995 tot invoering van het 'handvest van de sociaal verzekerde'. UTU-thesaurus: SOCIAAL RECHT - SOCIALE ZEKERHEID - Sociale zekerheid - Werknemer SOCIAAL RECHT - SOCIALE ZEKERHEID - Ziektewetgeving - R.I.Z.I.V. Vrije woorden: SOCIALE ZEKERHEID DER WERKNEMERS - ZIEKTE- EN INVALIDITEITSVERZEKERING - Gecoördineerde Wet van 14.7.1994, artikel 37, § 12 - M.B. van 5.4.1995, artikel 2, § 15 - ROB - Verzekeringstegemoetkoming - Mededeling kwaliteitsnor-men - Termijn - Gebonden bevoegdheid RIZIV. Gerechtelijk Wetboek, artikel 1017, tweede lid- Wet van 11.4.1995, artikel 2, 7° - Kosten van het geding - OCMW - Geen gerechtigde. SIJ.S.070.D. Wettelijke bepalingen: Wet - 14-07-1994 - 37 § 12 - 38 ELI link Pub nr 1994071451 UTU-thesaurus: GERECHTELIJK RECHT - GERECHTELIJK RECHT- ALGEMENE BEGINSELEN - Beginselen (gerechtelijk recht - algemene beginselen) Vrije woorden: RECHTSWETENSCHAP - RECHT- WETGEVING - GERECHTELIJK RECHT - Gecoördineerde Wet van 14.7.1994, ar-tikel 37, § 12 - M.B. van 5.4.1995, artikel 2, § 15 - ROB - Verzeke-ringstegemoetkoming - Mededeling kwaliteitsnormen - Termijn - Gebonden bevoegdheid RIZIV. Gerechtelijk Wetboek, artikel 1017, tweede lid - Wet van 11.4.1995, artikel 2, 7° - Kosten van het geding - OCMW - Geen gerechtigde. SIJ.S.010.A. Wettelijke bepalingen: Gerechtelijk Wetboek - 1017 TWEEDE LID - 01 Annotaties Publicaties: riziv informatieblad - - nr. 1/2009 p. 75 RIZIV INFORMATIEBLAD - - 2009/1 P. 75 Tekst van de beslissing <> Print deze pagina Afdrukformaat S M L XL Nieuwe JUPORTAL-zoekopdracht Sluit Tab <div

🔗 Vers la source officielle

AI-uitleg op basis van de officiële wettekst. Indicatief, vervangt geen juridisch advies.