← België

ECLI:BE:ARGNT:2009:JUG.20090416.5

id="page_main" x-ms-format-detection="none"> Print deze pagina Afdrukformaat S M L XL Nieuwe JUPORTAL-zoekopdracht Sluit Tab Arbeidsrechtbank Gent Vonnis/arrest van 16 april 2009 ECLI nr: ECLI:BE:ARGNT:2009:JUG.20090416.5 Rolnummer: 08/230/A/III Rechtsgebied: Overige - Arbeidsrecht - Sociale-zekerheidsrecht Invoerdatum: 2010-11-30 Raadplegingen: 90 - laatst gezien 2026-07-02 19:34 Fiches 1 - 2 De arbeidsrechtbank is bevoegd om kennis te nemen van een geschil dat in hoofdzaak de ingangsdatum van een werknemerspensioen betreft, zelfs wanneer de grondslag ervan ligt in de aangevoerde fout van de pensioendienst in de raming van het pensioenbedrag, en ondergeschikt voor deze fout een schadevergoeding wordt gevorderd. De pensioenraming meegedeeld in toepassing van het K.B. 25 april 1997 tot instelling van een 'infodienst pensioenen' is geen vrijblijvende inlichting, zeker niet wat het verleden betreft, mede gelet op de informatieplicht op grond van het Handvest Sociaal Verzekerde. De mogelijkheid van een voorafgaande berekening dient precies om de sociaal verzekerde toe te laten met kennis van zaken te beslissen over het al dan niet indienen van een pensioenaanvraag. De RVP begaat een fout wanneer in deze raming geen rekening wordt gehouden met het minimumpensioen bij volledige loopbaan. Er is een oorzakelijk verband tussen deze fout en het feit dat een volledige werkloze beslist geen pensioenaanvraag in te dienen, ten onrechte denkend dat het pensioen lager zou zijn dan zijn werkloosheidsuitkering. In acht genomen de pensioenwetgeving kan de rechtbank niet bevelen dat het pensioen toegekend wordt met terugwerkende kracht, wat overigens een probleem van cumulatie met de genoten werkloosheidsuitkeringen zou stellen. Evenmin kan de betrokkene aanspraak maken op een volledige betaling van het verschil tussen de pensioenbedragen en de genoten werkloosheidsuitkeringen, omdat niet met absolute zekerheid kan worden gezegd dat zij bij een correcte informatie hoe dan ook haar pensioen zou hebben aangevraagd. De rechtbank kent ex aequo et bono wegens gemiste kans een schadevergoeding toe van euro 750 (op een geraamd verschil van c.a. euro 1.950). UTU-thesaurus: GERECHTELIJK RECHT GERECHTELIJK RECHT - GERECHTELIJK RECHT- ALGEMENE BEGINSELEN GERECHTELIJK RECHT - BEVOEGDHEID Vrije woorden: RECHTSWETENSCHAP - RECHT - WETGEVING GERECHTELIJK RECHT - VOLSTREKTE BEVOEGDHEID - ARBEIDSRECHTBANK - WERKNEMERSPENSIOEN - RAMING PENSIOENRECHTEN DOOR DE RVP - FOUT - SCHADEHERSTEL UTU-thesaurus: SOCIAAL RECHT SOCIAAL RECHT - SOCIALE ZEKERHEID - Pensioen - Werknemer SOCIAAL RECHT - SOCIALE ZEKERHEID - Pensioen - Werknemer - Raming pensioenregeling Vrije woorden: SOCIALE ZEKERHEID DER WERKNEMERS

(1)- WERKNEMERSPENSIOEN - INFODIENST PENSIOENEN - HANDVEST VAN DE SOCIAAL VERZEKERDE - INFORMATIEPLICHT - PENSIOENRAMING - GEEN MELDING VAN MINIMUMPENSIOEN VOLLEDIGE LOOPBAAN - FOUT - SCHADEHERSTEL - GEEN PENSIOEN MET TERUGWERKENDE KRACHT - GEEN VOLLEDIGE BETALING VAN HET VERSCHIL - GEMISTE KANS - SCHADEVERGOEDING EX AEQUO ET BONO Wettelijke bepalingen: Wet - 26-07-1996 - 15, 5° Annotaties Publicaties: Sociaal rechtelijke Kronieken 2010 - - nr. 6 p. 333 Tekst van de beslissing <> Print deze pagina Afdrukformaat S M L XL Nieuwe JUPORTAL-zoekopdracht Sluit Tab <div

🔗 Vers la source officielle

AI-uitleg op basis van de officiële wettekst. Indicatief, vervangt geen juridisch advies.