Úřední zdrojee-Sbírka · nsoud.cz · nssoud.cz · nalus.usoud.cz · justice.cz · EUR-Lexdatabáze aktualizována 26. 10. 2026Jak ověřujeme data
Europaius
USNESENÍ

Ústavní soud II.ÚS 3559/20

Ústavní soud · 6. 4. 2021

Shrnutí rozhodnutí

Řízení: Ústavní soud rozhodoval o ústavní stížnosti proti rozsudku Okresního soudu v Jeseníku ze dne 26. února 2020.

O co šlo: Dne 22. prosince 2020 byl Ústavnímu soudu doručen návrh, jímž stěžovatel (posuzováno dle obsahu) hodlal brojit proti shora uvedenému rozhodnutí obecného soudu v civilní věci a požadoval jeho přezkum v režimu řízení o ústavní stížnosti dle ust. § 72 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu").

Výsledek: Řízení se zastavuje. (Řízení bylo zastaveno.)

Význam: Řízení skončilo bez věcného rozhodnutí.

Shrnutí je sestavené z textu rozhodnutí. Rozhodující je plné znění níže.

Aplikovaná ustanovení

1
§ 72
Zákon o Ústavním soudu

Ústavního soudu

Ústavní soud rozhodl dnešního dne v senátu složeném z předsedy Ludvíka Davida, soudkyně Kateřiny Šimáčkové a soudce zpravodaje Davida Uhlíře o ústavní stížnosti stěžovatele M. A., t. č. Vazební věznice Praha - Ruzyně, P.O.BOX 614/07, Praha 6 - Ruzyně, právně nezastoupeného, proti rozsudku Okresního soudu v Jeseníku ze dne 26. února 2020 sp. zn. 3 C 237/2018, takto:

Řízení se zastavuje.

Odůvodnění

Dne 22. prosince 2020 byl Ústavnímu soudu doručen návrh, jímž stěžovatel (posuzováno dle obsahu) hodlal brojit proti shora uvedenému rozhodnutí obecného soudu v civilní věci a požadoval jeho přezkum v režimu řízení o ústavní stížnosti dle ust. § 72 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Výzvou ze dne 26. ledna 2021, která byla stěžovateli doručena dne 29. ledna 2021, vyzval Ústavní soud postupem dle ust. § 41 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu stěžovatele k odstranění vad jeho návrhu a určil mu k tomu dvouměsíční lhůtu. Před uplynutím dané lhůty bylo Ústavnímu soudu dne 24. března 2021 doručeno zpětvzetí daného návrhu. Z ust. § 77 zákona o Ústavním soudu plyne, že ústavní stížnost lze vzít zpět do okamžiku, než se Ústavní soud odebere k závěrečné poradě. Zákonným následkem zpětvzetí je zastavení řízení o podané ústavní stížnosti. Za těchto okolností Ústavnímu soudu nezbylo, než řízení o ústavní stížnosti tímto usnesením zastavit.

Poučení: Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 6. dubna 2021

Ludvík David v. r.

předseda senátu